CNP Professional CNP Diet MRP V2

CNP Diet MRP V2

by CNP Professional

A complete shake built to replace a meal, not just top up protein.

  • Up to 21g protein per serving
  • Built to replace a meal, with carbs, fibre and added vitamins
  • For shakes, smoothies, baking and more

Size975g

Best price today

In stock

£25.99

£2.67 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Transparent protein profile

What's inside

Values per 100g, with the amount in one 65g serving

32g protein

21g per 65g serving

48g carbohydrates

31g per 65g serving

5g fat

3.2g per 65g serving - moderate fat

365 kcal

237 kcal per 65g serving

View full nutritional information
Nutrition per 100g and per 65g serving
NutrientPer 100gPer serving (65g)
Protein32.3g21g
Calories365 kcal237 kcal
Carbohydrates47.7g31g
Fat4.9g3.2g

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£2.67/100g (£25.99 for 975g on 17 Sept 2026)

975g · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £25.99, lowest £25.99, highest £25.99 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

CNP Professional CNP Diet MRP V2 is designed for anyone who wants a quick, calorie-controlled shake to replace a meal, with protein, carbohydrate, fibre and added vitamins and minerals rather than protein alone.

What can you expect?

A shake built to stand in for a meal. Meal replacements carry less protein per 100g than a standard protein powder, because the rest of each serving is carbohydrate, fibre and fats, with vitamins and minerals added. Check the calories per serving against the meal you are replacing. With 32.3g of protein per 100g (around 21g per 65g serving), CNP Professional CNP Diet MRP V2 sits in a competitive position for a meal replacement product.

What else do you need to know?

CNP Professional CNP Diet MRP V2 is a meal replacement protein powder made by CNP Professional. It comes in 975g sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy CNP Professional CNP Diet MRP V2 in the UK?

The best price we have verified today is £2.67 per 100g for the 975g bag, checked 1 Oct 2026. Use the buy button above to go straight to it.

How much protein does CNP Diet MRP V2 contain per 100g?

CNP Diet MRP V2 contains 32.3g of protein per 100g, with 21g per 65g serving. It is a meal replacement product.

Is CNP Professional CNP Diet MRP V2 currently in stock?

At the last check, 1 out of 2 tracked variants was in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Flavour not listedYour selection
975gBest value
£25.99
£2.67/100g
Amazon UK
15 servings · £1.73/serving
21.0g protein · 237 kcal per serving

Where to buy in the UK

975g · 2 offers for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest
975g£25.99£2.67/100g
In stock
Amazon UK
975g£25.99£2.67/100g
Out of stock