Naughty Boy Iso-9
Protein Blend

Iso-9

by Naughty Boy

A quality protein powder designed to help you hit your daily protein targets alongside a balanced diet.

  • Up to 27g protein per serving
  • Low fat - under 3g per 100g
  • Low carb - suitable for keto and cutting diets
  • For shakes, smoothies, baking and more

Size900g

Best price

Awaiting restock

£38.99

£4.33 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Transparent protein profile

What's inside

Values per 100g, with the amount in one 30g serving

90g protein

27g per 30g serving with minimal filler

1g carbohydrates

Extremely low carbs - suitable for keto and low-carb diets

1g fat

0.3g per 30g serving - very lean

367 kcal

110 kcal per 30g serving

View full nutritional information
Nutrition per 100g and per 30g serving
NutrientPer 100gPer serving (30g)
Protein90g27g
Calories367 kcal110 kcal
Carbohydrates1g0.3g
Fat1g0.3g

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£4.33/100g (£38.99 for 900g on 18 Aug 2026)

900g · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £38.99, lowest £38.99, highest £38.99 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

Naughty Boy Iso-9 is designed for anyone looking to increase their daily protein intake. It provides a convenient way to hit your protein targets alongside a balanced diet.

What can you expect?

A quality protein powder that supports your training and recovery goals. Each serving delivers a measured dose of protein to help with muscle repair and growth. With 90g of protein per 100g (around 27g per 30g serving), Naughty Boy Iso-9 sits at the higher end for a protein blend product.

What else do you need to know?

Naughty Boy Iso-9 is a protein blend protein powder made by Naughty Boy. It comes in 900g sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy Naughty Boy Iso-9 in the UK?

We refresh Naughty Boy Iso-9 pricing daily from Amazon UK and show the fetch time next to every figure. If no verified price is showing above, we do not currently hold one we would stand behind, and the buy button will take you to the live listing to check.

How much protein does Iso-9 contain per 100g?

Iso-9 contains 90g of protein per 100g, with 27g per 30g serving. It is a protein blend product.

Is Naughty Boy Iso-9 currently in stock?

At the last check, 0 out of 1 tracked variants were in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Flavour not listedYour selection
900g
£38.99
£4.33/100g
Amazon UK
Out of stock
30 servings · £1.30/serving
27.0g protein · 110 kcal per serving

Where to buy in the UK

900g · 1 offer for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest
900g£38.99£4.33/100g
Out of stock