Naughty Boy Amino EAA
Protein Blend

Amino EAA

by Naughty Boy

A quality protein powder designed to help you hit your daily protein targets alongside a balanced diet.

  • 51g protein per 100g
  • Low carb - suitable for keto and cutting diets
  • For shakes, smoothies, baking and more

Size345g

Best price today

In stock

£22.87

£6.63 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Transparent protein profile

What's inside

Values per 100g

51g protein

Protein per 100g of product

1g carbohydrates

Extremely low carbs - suitable for keto and low-carb diets

369 kcal

Energy per 100g of product

View full nutritional information
Nutrition per 100g
NutrientPer 100g
Protein51g
Calories369 kcal
Carbohydrates1g

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£6.63/100g (£22.87 for 345g on 23 Sept 2026)

345g · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £22.87, lowest £22.87, highest £23.68 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

Naughty Boy Amino EAA is designed for anyone looking to increase their daily protein intake. It provides a convenient way to hit your protein targets alongside a balanced diet.

What can you expect?

A quality protein powder that supports your training and recovery goals. Each serving delivers a measured dose of protein to help with muscle repair and growth. With 51g of protein per 100g, Naughty Boy Amino EAA sits in a competitive position for a protein blend product.

What else do you need to know?

Naughty Boy Amino EAA is a protein blend protein powder made by Naughty Boy. It comes in 345g sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy Naughty Boy Amino EAA in the UK?

The best price we have verified today is £6.63 per 100g for the 345g bag, checked 1 Oct 2026. Use the buy button above to go straight to it.

How much protein does Amino EAA contain per 100g?

Amino EAA contains 51g of protein per 100g. It is a protein blend product.

Is Naughty Boy Amino EAA currently in stock?

At the last check, 1 out of 1 tracked variants was in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Flavour not listedYour selection
345gBest value
£22.87
£6.63/100g
Amazon UK

Where to buy in the UK

345g · 1 offer for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest
345g£22.87£6.63/100g
In stock