Mutant Creakong Creatine
Protein Blend

Creakong Creatine

by Mutant

A quality protein powder designed to help you hit your daily protein targets alongside a balanced diet.

  • For shakes, smoothies, baking and more

Size1kg

Best price today

In stock

£26.13

£2.61 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£2.42/100g (£24.15 for 1kg on 30 Aug 2026)

1kg · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £26.13, lowest £24.15, highest £27.99 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

Mutant Creakong Creatine is designed for anyone looking to increase their daily protein intake. It provides a convenient way to hit your protein targets alongside a balanced diet.

What can you expect?

A quality protein powder that supports your training and recovery goals. Each serving delivers a measured dose of protein to help with muscle repair and growth.

What else do you need to know?

Mutant Creakong Creatine is a protein blend protein powder made by Mutant. It comes in 1kg sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy Mutant Creakong Creatine in the UK?

The best price we have verified today is £2.61 per 100g for the 1kg bag, checked 3 Oct 2026. Use the buy button above to go straight to it.

Is Mutant Creakong Creatine currently in stock?

At the last check, 1 out of 1 tracked variants was in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Flavour not listedYour selection
1kgBest value
£26.13
£2.61/100g
Amazon UK

Where to buy in the UK

1kg · 1 offer for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest
1kg£26.13£2.61/100g
In stock