HR Labs Hydro EAA
Protein Blend

Hydro EAA

by HR Labs

A quality protein powder designed to help you hit your daily protein targets alongside a balanced diet.

  • Low fat - under 3g per 100g
  • For shakes, smoothies, baking and more

Size540g

Best price

In stock

£34.99

£6.48 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£6.48/100g (£34.99 for 540g on 17 Sept 2026)

540g · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £34.99, lowest £34.99, highest £34.99 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

HR Labs Hydro EAA is designed for anyone looking to increase their daily protein intake. It provides a convenient way to hit your protein targets alongside a balanced diet.

What can you expect?

A quality protein powder that supports your training and recovery goals. Each serving delivers a measured dose of protein to help with muscle repair and growth.

What else do you need to know?

HR Labs Hydro EAA is a protein blend protein powder made by HR Labs. It comes in 540g sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy HR Labs Hydro EAA in the UK?

We refresh HR Labs Hydro EAA pricing daily from Amazon UK and show the fetch time next to every figure. If no verified price is showing above, we do not currently hold one we would stand behind, and the buy button will take you to the live listing to check.

Is HR Labs Hydro EAA currently in stock?

At the last check, 1 out of 1 tracked variants was in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Flavour not listedYour selection
540gBest value
£34.99
£6.48/100g
Amazon UK

Where to buy in the UK

540g · 1 offer for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest
540g£34.99£6.48/100g
In stock