Allnutrition Fitking Protein
Protein Blend

Fitking Protein

by Allnutrition

A quality protein powder designed to help you hit your daily protein targets alongside a balanced diet.

  • For shakes, smoothies, baking and more

FlavourCream Pistachio

Size200g

Best price

In stock

£16.95

£8.47 / 100g

View best price

Secure retailer checkout

We may earn a commission at no extra cost to you. Affiliate disclosure

Know when to buy

Price history

Lowest price on record, any flavour or size

£5.00/100g (£10.01 for 200g on 28 Jun 2026)

200g · all flavours · price per pack

  • Amazon UKlatest £16.95, lowest £10.11, highest £16.95 in the last 90 days

Quick answers

Is this right for you?

Who is it for?

Allnutrition Fitking Protein is designed for anyone looking to increase their daily protein intake. It provides a convenient way to hit your protein targets alongside a balanced diet.

What can you expect?

A quality protein powder that supports your training and recovery goals. Each serving delivers a measured dose of protein to help with muscle repair and growth.

What else do you need to know?

Allnutrition Fitking Protein is a protein blend protein powder made by Allnutrition. It comes in 200g sizes. Every price on WheyWise is read from the retailer’s own page and re-checked daily and sorted by cost per 100g, so you can see both the cheapest option and how current it is. All links to Amazon and retailer sites are affiliate links - this is how WheyWise stays free.

Frequently asked questions

Where is the cheapest place to buy Allnutrition Fitking Protein in the UK?

We refresh Allnutrition Fitking Protein pricing daily from Amazon UK and show the fetch time next to every figure. If no verified price is showing above, we do not currently hold one we would stand behind, and the buy button will take you to the live listing to check.

Is Allnutrition Fitking Protein currently in stock?

At the last check, 1 out of 1 tracked variants was in stock. Stock status carries the same fetch time as the price shown above, so check the retailer listing before ordering.

Pick your pack

1 size · any flavour · cost per 100g for each
Cream PistachioYour selection
200gBest value
£16.95
£8.47/100g
Amazon UK

Where to buy in the UK

200g · 1 offer for this selection · sorted by cost per 100g
Amazon UKCheapest

Cream Pistachio

200g£16.95£8.47/100g
In stock

£16.95

200g · Cream Pistachio

View best price